BKM MUTFAK SAHNE


2006 – 2009 yılları arasında, Çok Güzel Hareketler Bunlar projesinin temellerinin atılarak geliştirildiği BKM Mutfak Sahne, yeni bir anlayışla tekrar kapılarını açtı. Haftanın 6 günü yerli ve yabancı birçok sanatçının gösterilerine ev sahipliği yapacak mekan, gün içinde de seçkin menüsüyle restoran/kafe olarak hizmet veriyor.

Sahne Politikası

Mutfak, gösteri sanatları alanında avangart projelere zemin hazırlayan bir BKM alt kuruluşudur. Disiplinlerarası yeni estetik biçimler öneren gösterilerin düzenlenmesi misyonunun yanında, bu gösterilerin yaratım süreçlerinde de bir atölye niteliğinde faaliyet yürütmektedir.

2000’li yıllar, sahne sanatları alanında, salt dramatik temelli gösteriler yapmaktan uzaklaşılan bir dönemin başlangıcına işaret etmektedir ve bu yeni yönelim, hiç şüphesiz gösterim biçimlerine de yansımaktadır. Günümüzde, alışılmış tiyatro/konser salonlarındaki üretim ve gösterimler varlığını sürdürse de tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de farklı mekanlarda, farklı sahneleme yöntemleri ve oyunculuk teknikleriyle, öncü çalışmalar, sayısını giderek arttırmaktadır. Böyle bir dönemde, içerik ve işletme anlayışı açısından özgün performans mekanlarının, etkinlikler ile seyirci arasında yeni bir paylaşımın da gelişmesini tetikleyeceği öngörülmektedir.

Öte yandan İstanbul gibi 12 milyonu aşan nüfusu olan bir kentte, sahne sanatları alanında üretimin gelişmesinde profesyoneller kadar amatör sanatçıların da büyük önemi vardır. BKM Mutfak Sahne, bu alanda gerekli fiziksel altyapıyı sağlama misyonuyla, kent kültürü açısından da önemli bir yer işgal etmekte ve varlığını, sahne sanatları alanında sayı, çeşitlilik ve kalite artışı vizyonuyla sürdürmektedir.


BKM Mutfak Sahne

Sinanpaşa Mh. Hasfırın Cd. Kazan Sk. No:3 Beşiktaş
+90 (212) 327 72 00
www.bkmmutfaksahne.com
info@mutfakgrup.com